Jak urządzić stanowisko pracy copywritera w domu? - contentmarketingowy
Jak urządzić stanowisko pracy copywritera w domu

Jak urządzić stanowisko pracy copywritera w domu?

by Autor
12 lipca 2023
Comments 0

Pracując zdalnie, wielu z nas zrozumiało, jak istotne jest odpowiednie stanowisko pracy. W przypadku osób, które wykonują wolny zawód, jak np. copywriter, jest to szczególnie ważne. W takim razie, co zrobić, aby domowe pielesze zamienić w przykładne biuro pisarskie? Czy cisza i spokój są aż tak ważne? A może odpowiednie ustawienie mebli będzie miało wpływ na wyprodukowany przez nas tekst? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszam.

Miejsce do pracy dla copywritera

Praca z domu ma wiele zalet, chociażby takich, że nie musimy tracić czasu na dojazdy i powroty do biura. Niestety ma również wady, szczególnie, kiedy pracujemy jako freelancer i sami musimy zmobilizować się do działania. W biurze, pod czujnym okiem szefa, jakoś łatwiej jest się zmotywować. W domu mamy dużo więcej rozpraszaczy – a to dziecko, które chce się bawić, a to pies, z którym trzeba wyjść na spacer, czy telewizor z Netflixem, który kusi nowym sezonem ulubionego serialu. Co w takim razie powinien zrobić copywriter, aby być bardziej produktywnym? Zadbać o właściwe miejsce do pracy.

Po pierwsze, znajdź w swoim domu pomieszczenie, w którym panuje względny spokój. Stół w kuchni lub miejsce blisko drzwi nie będzie trafionym pomysłem. Każda osoba, która tam wejdzie lub z niego wyjdzie, będzie cię tylko rozpraszać.

Po drugie, zadbaj o balans. Pokój, w którym śpisz i odpoczywasz, nie powinien być pomieszczeniem, w którym wykonujesz pracę. Dobrze, aby było to miejsce przestronne. Swój kreatywny kącik stwórz, najlepiej w którymś z większych pokoi. Wtedy kiedy najdzie cię ochota na przerwę, będziesz miał przestrzeń do rozprostowania nóg.

Po trzecie, najlepiej, abyś rezydował tam samodzielnie, bez udziału osób trzecich. Pozbądź się również rzeczy, które mogłyby cię rozpraszać. Najlepiej zrobić to na stałe, ale jak nie masz takiej możliwości, to chociaż na czas wykonywania pracy. Dobrym pomysłem jest też wyłączenie internetu w telefonie. Pozwoli ci to skupić się na pracy, zamiast na powiadomieniach z mediów społecznościowych.

Stanowisko pracy copywritera

Jako twórca treści powinieneś stworzyć sobie idealne warunki do pracy. Pomoże ci w tym:

  • regulowane biurko, przy którym będziesz mógł pracować również na stojąco, przyniesie to dużą ulgę twojemu kręgosłupowi,
  • wygodny fotel, ustawiony na odpowiednią wysokość, tak abyś nie przyjmował dziwnych i niekomfortowych pozycji, które później spowodują ból w całym ciele,
  • podstawka do regulacji ekranu, szczególnie, jeżeli pracujesz na laptopie przy standardowym biurku. Pamiętaj, aby monitor ustawiony był na wysokości oczu. Dobrze jest też zainwestować w dwa ekrany, znacznie ułatwi ci to pracę,
  • regał lub szafka w pobliżu biurka. Idealnie nada się do schowania materiałów niezbędnych przy pracy, inspirujących czasopism lub zeszytów z notatkami. Dzięki temu nie będziesz wybijać się z rytmu pracy. Wszystko, czego potrzebujesz, będzie na wyciągnięcie ręki.

Możesz rozważyć zakup specjalnie wyprofilowanej klawiatury i myszki. Ich ergonomiczny kształt wpłynie na twoje samopoczucie, zredukuje ból palców, nadgarstków i ramion. Zadbaj, aby twoje stanowisko było dobrze oświetlone i znajdowało się niedaleko okna. W chwilach twórczego zastoju zrób przerwę i wyjrzyj przez okno. Przyniesie to ukojenie zarówno twojej głowie, jak i zmęczonym ekranem oczom. Jeżeli w skupieniu pomaga ci muzyka, to zrób sobie specjalną playlistę do pracy.

Jak urządzić stanowisko pracy copywritera w domu – podsumowanie

Znajdź w swoim domu takie miejsce, które będzie cię napędzało do działania. Pozbądź się dystraktorów i zainwestuj w odpowiedni sprzęt, który poprawi komfort twojej pracy. Wybierz przestronny pokój z dostępem światła dziennego, tak abyś w przerwie mógł wyjrzeć przez okno i odetchnąć świeżym powietrzem. Potrzebne materiały miej zawsze pod ręką. Ułatwi i przyspieszy to pracę. Rób przerwy, kiedy czujesz, że tego potrzebujesz. Możesz się wtedy chwilkę rozruszać i zobaczysz, że z nową energią wrócisz do pracy.

Autor tekstu: Klaudyna Malanowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *