Wpisy na Facebooku – jak je odpowiednio napisać? - contentmarketingowy
Sprawdź, jak powinny wyglądać dobrze napisane wpisy na Facebooku!

Wpisy na Facebooku – jak je odpowiednio napisać?

by Autor
9 grudnia 2020
Comments 0

Facebook to główne narzędzie, za pomocą którego komunikujemy się ze społeczeństwem. Jest to również doskonałe miejsce na skuteczną reklamę dla naszej firmy. Wobec tego dobrym rozwiązaniem jest stworzenie fanpage’a. Strona internetowa naszej marki powinna nie tylko posiadać odpowiednią liczbę obserwatorów, ale i zawierać treści skierowane do grupy docelowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo tworzyć wpisy na Facebooku, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Jak stworzyć fanpage’a dla naszej firmy?

Pierwszym etapem, niezbędnym do utworzenia fanpage’a jest przejście na stronę internetową taką jak facebook.com/pages/create. Następnie zostaniemy przekierowani do witryny, w której to jesteśmy zobowiązani do wypełnienia formalności, związanych z  podaniem nazwy strony i kategorii oraz dodaniem zdjęcia profilowego, na którym powinno widnieć logo naszej działalności. Kolejne etapy to reklama i kontakt z grupą docelową.

Jak zwiększyć rozpoznawalność naszego fanpage’a?

W celu zwiększenia popularności naszej strony powinniśmy podjąć pewne kroki. Pierwszym z nich jest zaproszenie znajomych do polubienia fanpage’a.  Jednocześnie warto zachęcać swoich przyjaciół do udostępniania innym osobom adresu witryny naszej działalności.

Grono fanów możemy również zwiększyć poprzez aktywność na innych grupach w imieniu naszej strony oraz promowanie postów. Nie należy również zapominać o regularnym kontakcie z odbiorcami (np. odpisywanie na komentarze) oraz systematycznym publikowaniu postów.

Jak tworzyć wpisy na Facebooku?

Zanim stworzymy post, powinniśmy zapoznać się z regułami, które ułatwią nam komunikację z potencjalnymi klientami. Poniżej przedstawiamy wskazówki, które ułatwią Ci prowadzenie fanpage’a.

  • Zamieść chwytliwe hasło – posty powinny zawierać nazwy lub slogany, przyciągające uwagę odbiorców. Może to być napis na ilustracji.
  • Zadbaj o odpowiednią szatę graficzną – wpisy oprócz treści i zdjęć powinny również zawierać grafiki. Można je wykonać za pomocą darmowych narzędzi np. oprogramowanie Canva.
  • Unikaj zbyt długiego tekstu – wpis powinien zawierać zwięzłą treść, zawierającą konkretne informacje.
  • Staraj się zaciekawić odbiorców – post powinien wzbudzić zainteresowanie wśród obserwatorów. Dlatego warto zawrzeć w nim ciekawe, niekiedy humorystyczne treści. We wpisach należy również poruszać problemy, z jakimi mogą zmagać się członkowie grupy docelowej. Na przykład, jeżeli prowadzimy fanpage’a firmy, jaką jest studio urody, warto zamieścić post dotyczący przyczyn wysuszania się skóry dłoni.
  • Udoskonalaj treść – warto wykorzystać „nietypowe święta”. Jeśli prowadzisz fanpage’a kawiarni, zamieść w poście informacje o dniu kawy, obchodzonym 1 października.
  • Zamieszczaj rzeczywiste fotografie – nic tak nie wzbudza zainteresowania, jak pokazanie zdjęcia wykonanego własnym aparatem. Taka strategia nie tylko wpłynie na poziom zaufania u odbiorcy, ale nada Twojemu wpisowi oryginalności.
  • Twórz wpisy na podstawie tematyki strony – jeśli prowadzisz fanpage’a kancelarii prawnej, staraj się, by tematem Twoich postów były tylko i wyłącznie kwestie prawne. Innymi słowy, pisz te treści, które są w centrum zainteresowania wybranej grupy docelowej.
  • Pisz prostym językiem, unikaj trudnych sformułowań – treści powinny być zrozumiałe dla odbiorców.
  • Zadbaj o kontakt z odbiorcami – istotne jest odpisywanie na komentarze. Taka strategia nie tylko ułatwi komunikację z klientem, ale również wpłynie na poziom zaufania.
  • Promuj tylko te posty, które zdobyły pozytywny odbiór – wpis, który zyskał więcej reakcji, z pewnością bardziej wpłynie na popularność naszej strony.

Wpisy na Facebooku – podsumowanie

Prowadzenie fanpage’a firmy to sposób na szybką i skuteczną reklamę. Jednak oczekiwany efekt zależy od naszego zaangażowania w promocję strony oraz aktywności na niej. Istotne jest również formułowanie odpowiednich treści. Dobry post powinien zawierać zrozumiałą treść, dostosowaną do potrzeb odbiorców. Ważne są również takie elementy jak obecność chwytliwych haseł, grafika, krótki tekst, a także interesująca tematyka postu. Jeśli spełnisz te kryteria, wówczas Twoja strona zyska większą liczbę odbiorców, niż myślisz!